صدور مجوزها منوط به سامانه نظارت بر کتاب‌ ها نیست

صدور مجوزها منوط به سامانه نظارت بر کتاب‌ ها نیست

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیئت‌دولت درباره سامانه «نظارت مردمی بر کتاب‌های منتشر شده» با تاکید بر اطمینان به عملکرد گروه‌های ارزیاب اداره کتاب گفت: با وجود اطمینان زیاد به تیم‌های ارزیاب کتابِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ممکن است مردم نیز در این مسیر کمک کننده باشند؛ بنابراین چه ایرادی دارد که سامانه‌های نظارتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه «سامانه نظارت مردمی بر کتاب‌های منتشر شده» به‌معنای ایجاد محدودیت نیست، افزود: ایجاد سامانه، به‌معنای ایجاد راه کمک و مردمی‌سازی است؛ مردم درباره کتاب‌های منتشر شده دیدگاه دارند و شاید پیشنهاداتی داشته باشند و امکان ثبت دیدگاه‌های مردمی در قالب سامانه فراهم شده است. بنابراین کارکرد «سامانه نظارت مردمی بر آثار منتشره» صرفاً برای ممیزی کتاب‌ها نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سامانه نظارت بر کتاب‌ ها، فقط برای نظارت بر کتاب‌ها نیست، بلکه برای اظهارنظر مردم درباره کتاب‌های منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: نظارت مردمی بر کتاب‌ یا خبرچینی

عضو کابینه دولت سیزدهم، درباره انتشار گزارش دیدگاه‌های مردمی «سامانه نظارت بر کتاب‌های منتشر شده» گفت: دیدگاه‌های ثبت‌شده مردم در سامانه، بررسی و به افراد منعکس می‌شود؛ به‌عبارت دیگر نکاتی که لازم است، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا ازسوی ناشر یا پدیدآور پیگیری خواهد شد؛ بنابراین سامانه نظارت مردمی بر کتاب‌های منتشر شده یک فضای تعاملی بین حوزه نشر و مخاطبان است.

اسماعیلی با بیان اینکه هدف از طراحی سامانه نظارت بر کتاب‌ ها، کمک به ارتقای تولیدات فرهنگی کشور است گفت: با توجه به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادرکننده مجوز نشر کتاب است، بنا نداریم، مجوزها را به گزارش‌های سامانه نظارت بر کتاب‌های منتشر شده منوط کنیم؛ بلکه نکات و دیدگاه‌های مردم، جمع‌آوری و برای چاپ‌های بعدی با هدف ارتقاء کیفی استفاده خواهد شد.

مدیر

مدیر

...

→ خواندن مطلب قبلی

اگهی استخدام

خواندن مطلب بعدی ←

ساخت دستگاه تولید کاغذ از سنگ توسط جوان گلستانی

ارسال نظر