• یکشنبه 7 خرداد 1402

۳ خواسته و تشکر کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارشاد درباره نمایشگاه کتاب

۳ خواسته و تشکر کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارشاد درباره نمایشگاه کتاب

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نقش آفرینان موثر برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب، ۳ خواسته را در جهت رفع کاستیها افزایش رضایت مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، مطرح کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در نامه تشکر نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به علت برگزاری مطلوب سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، به‌طور مشخص سه خواسته مطرح شده و آمده است:

مراتب تشکر و قدردانی خود را از مساعی ارزشمند وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت محترم فرهنگی و نقش آفرینان موثر اعلام نموده و مواردی را جهت رفع کاستی‌ها افزایش رضایت‌مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تقدیم می‌داریم:

1- تلاش و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت کاغذ و کتاب و با هدف افزایش توان خرید مردم

2- گسترش بیشتر نمایشگاه‌های کتاب استانی بر مبنای تحقق عدالت فرهنگی

3- اختصاص جایگاه ویژه در شأن به محصولات دیجیتال و سایبری و کتاب کودکان

در ابتدای این نامه هم نوشته شده است: ما مفتخریم که پروردگار علیم و حکیم معجزه جاودان آخرین پیام آورش حضرت محمد(ص) را از جنس فرهنگ و کتاب برگزید و در آن میراث مانا به قلم سوگند یاد نمود و عالمان و خردمندان را بر دیگران برتری بخشید. کتاب خوب و سودمند اگر سرچشمه‌اش زلال و محتوایش رشد دهنده، باشد زمینه ارتقاء سطح دانش و بینش را فراهم می‌آورد و انسان مشتاق علم و دانش را در آغاز به پله دانایی و زان‌پس به بام توانایی ارتقاء می‌بخشد. نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از ارزشمندترین رخدادهای فاخر فرهنگی است که سفره متنوع معنوی‌اش را برای گروه‌های مردم،کودک، نوجوان جوان میان‌سال و کهن‌سال به زیبایی و شکوه خاصی گسترانید تا به نیازهای فکری و روحی مخاطبان پاسخی شاسته دهد. نمایشگاهی که در طول برگزاریش از کمیت و کیفیت برتری در مقایسه با ادوار پیشین برخوردار بود و اسباب خرسندی و عنایت ویژه مقام معظم رهبری را فراهم آورد و به لحاظ استقبال مردمی و فروش کتاب نیز گوی سبقت را بر دوره‌های پیشین ربوده. موفقیت هر نمایشگاه علمی از جمله کتاب با بیش از 120 هزار عنوان جدید در نمایشگاه امسال نشانگر پویایی و طراوت جامعه نویسندگان و ملت بزرگ ایران است و این روندی است که بایستی به‌عنوان شاخص و چراغ راه آینده برای موفقیت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نظر گرفته شود. با توجه به بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها مواردی نظیر تنوع آثار جذابیت غرفه‌ها فضای مناسب، گفتمان‌های نقد و بررسی، برنامه‌های فرهنگی و ادبی تقویت بخش بین‌الملل مردمی بودن و حضور کم‌نظیر مردم، گفتمان‌های عفاف و حجاب و ... از ویژگی‌ها و نقاط قوت نمایشگاه امسال محسوب می‌شود که جملگی حکایت ،تدبیر بلند همتی و تلاش جهادی دست اندرکاران ناشران و بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.

وزیر ارشاد , نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

 

 

روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان

مدیر

مدیر

...

→ خواندن مطلب قبلی

تورم 9.5 درصدی هدف نهایی برنامه هفتم

خواندن مطلب بعدی ←

آخرین قیمت انواع کاغذ در بازار 7 خرداد

ارسال نظر