• دوشنبه 28 خرداد 1403

«کارآفرینی در چاپ»

«کارآفرینی در چاپ»

مجموعه نشست‌ های تخصصی با عنوان «کارآفرینی در چاپ» با هدف پیوند تجربیات افراد موفق و فعال در حوزه چاپ با هنرجویان به همت دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه ‌ریزی مجموعه نشست‌ های تخصصی جدید در این مجموعه، گفت: طی برنامه‌ ریزی و هماهنگی بین کارشناسان مسئول بخش آموزش و مسئولان گروه چاپ هنرستان امام صادق (ع) تهران، مجموعه نشست‌ های تخصصی با عنوان «کارآفرینی در چاپ» برگزار خواهد شد.

وی افزود: نشست‌ های تخصصی با عنوان «کارآفرینی در چاپ» با هدف پیوند تجربیات افراد موفق و فعال حوزه چاپ با دانش علمی هنرجویان در ترویج فرهنگ کارآفرینی، انگیزه بخشی و ایجاد امید به آینده انجام می ‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در این حوزه سه نشست پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در این نشست ‌ها کارآفرینان موفق صنعت چاپ حضور خواهند داشت، همچنین بازدید از مجتمع‌های چاپ هر یک از کارآفرینان نیز دنبال می‌شود، طبق برنامه هر دوره آموزش در دو جلسه شامل تئوری و بازدید واحد چاپی کارآفرین منتخب نشست‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر ارشاد تصریح کرد: امید است با اجرای دوره‌های آموزشی و نشست‌ های تخصصی و بازدیدها به عنوان برنامه زیرساختی، زمینه حفظ و پرورش نیروی انسانی کارآمد در صنعت چاپ کشور، کمک به انگیزه بخشی هنرجویان برای ادامه مسیر و انتخاب مسیر بهتر و نیز امیدآفرینی فراهم شود.

وی با بیان اینکه هنرستان فنی نمونه مردمی امام صادق (ع) یکی از هنرستان‌ های قدیمی تهران است که پذیرش هنرجو در رشته چاپ دارد، گفت: این هنرستان با قدمتی نزدیک به ۶۰ سال خاستگاه تعلیم و تربیت بسیاری از فعالان چاپ است، به همین دلیل برگزاری این نشست‌ها را در اینجا خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ با اشاره به برگزاری نخستین جلسه این نشست ‌ها، توضیح داد: اولین نشست ۲۵ اردیبهشت ماه با حضور امیرهومن محمدی، مدیرعامل مجتمع چاپ هودیس پارس برگزار شد، در ابتدا مهمان این نشست به سوابق و مسیر شغلی خود در این صنعت اشاره و سیر توسعه واحد چاپی خود را بیان کرد، در ادامه نیز هنرجویان در مباحث مختلف به ویژه اشتغال و کارآفرینی سوالات خود را طرح کردند.

بیشتر بخوانید: دیدار مسئولان ارشاد و کارآفرین برتر صنعت چاپ با هنرجویان هنرستان امام صادق (ع)

ابراهیمی افزود: در این نشست مدیرعامل مجتمع هودیس از هنرجویان برای گذراندن دوره کارآموزی دعوت کرد؛ همچنین آمادگی مجتمع چاپ را برای جذب هنرجویان برتر برای اشتغال اعلام کرد؛ این دو اتفاق را میتوان نقطه عطف نخستین نشست اشاره داشت. کارآفرینی در چاپ

مدیر

مدیر

...

→ خواندن مطلب قبلی

بررسی قیمت کاغذ و مقوا

خواندن مطلب بعدی ←

تامین کمبودها با واردات زینک در ماه های اخیر

ارسال نظر