• دوشنبه 28 خرداد 1403

آقای معاون اول ، شما با باورهای مردم چه می کنید؟

آقای معاون اول ، شما با باورهای مردم چه می کنید؟

مشکلات صنعت کشور سالهاست که توسط مسئولین بخش خصوصی ، خانه صنعت و تشکل های دیگر ، به مناسبت "روز  صنعت" مطرح شده و  میشود . برداشتی که از مواضع بخش خصوصی و خانه صنعت ، میتوان به عنوان چالش های پیش روی صنعت ذکر کرد ، در حال حاضر صنعت با اوضاع بحرانی و چالش های عمیق و مزمن  انباشته شده ، که این مشکلات به تازگی پدیدار نشده و به سادگی و به سرعت قابل حل نمی باشند ، گستردگی این چالش ها به گونه ای است که حل آنها از امکانات ، اختیار ات و توانایی های قوه مجریه به تنهایی خارج است.

بخش خصوصی نگران پساتحریم است که ممکن است مانند شوک به بازار ارز وارد شده و واردات بی برنامه ، مجدداً صنعتگران را به کما ببرد ، پس نیاز به ساز و کار جدی برای تنظیم و تعدیل تدریجی نرخ ارز ، متناسب با نرخ تورم دارد ، تا از این پس دیگر شاهد انفجار ویرانگر نرخ ارز و بی ارزش شدن مجدد پول ملی نباشیم.

ضمن اینکه استقبال از تغییر قیمت و عدم ثبات ارز چه پایین یا بالا موجب در هم ریزی محاسبات و تیره شدن افق سرمایه گذاری و برنامه ریزی تولید و صنعت می گردد.

 بخش خصوصی و خانه صنعت ، برای نجات صنعت ؛ خواهان تشکیل (( کمیته ملی نجات صنعت)) و یا (( شورای سیاست گذاری  کمک به صنعت)) و یا هر نام دیگری به شرط حمایت هر سه قوه است.

نوبت به عالیجنابان دولتی می رسد ، آقایان با تکرار  مکررات که معمولاً دولتمردان قدرتمند ، با کنایه به دولت قبلی ، خطاها و سوء مدیریت ها را با آب و تاب فقط در حد قصه با آماری که فقط در اختیار خودشان است ، روایت می کنند ، که هر کدام از اقدامات دولت قبل ؛ صدمه به منافع ملی و عین جرم و غیر قابل بخشش است.

 ولی هیچ رئیس دولتی و هیچ وزیری پاسخگو نیست! یعنی کسی سؤال نمی کند!

در همین "روز صنعت" امسال ؛ وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت پس از کلی تعریف و تمجید از اقداماتی که در دو سال گذشته انجام شده و می بایست انجام دهند ، مثلاً میانگین رشد صنعت در کشور از فلان رقم را به فلان  رقم در افزایش رشد اقتصادی  رسید ! و  ادامه می دهند ، تا جائیکه می رسند به صحرای کربلا!( دولت قبل ) و در ارتباط با نحوه خصوصی سازی ها در هشت سال گذشته اظهار کردند ؛ بر اساس آمار سازمان خصوصی سازی بیش از 50 درصد از واگذاری ها در 8 سال به صورت رد دیون یعنی بابت بدهی دولت به دستگاه های دیگر دولتی و نیمه دولتی بوده که این بدترین روش خصوصی سازی است.

قابل توجه وزیر محترم ، این خصوصی سازی نیست ، این کلاه  کلاه کردن است و عدم اجرای قانون اصل 44 !.

مثلاً وزارت خودتان پول آب و برق را نداشته ، چند سال انباشته شده به جای پول و بدهی وزارتخانه تان ساختمان ها و کارخانه های دولتی را به سازمان آب و برق واگذار نموده اند !

شاید  زمانی که دولت قبل با همکاری بانک مرکزی برخلاف قانون ، شبانه از حساب بانکها پول برداشت نموده و بعداً هم که نمی توانست برگرداند ناچاراً  ؛ کارخانه ها و دیگر دارایی های دولتی را به بانکها بابت بدهی واگذار کرده است.

مورد دیگر به اتفاق نماینده اتاق اصناف و جناب شاه میرزا عضو هیئت مدیره در سال 1391 جهت اعتراض به بیمه کارگران واحد های چاپ اسکرین ؛  به شعبه مرکزی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده بودیم ، یکی از مدیران سازمان ،که نتوانست جواب قانع کننده و قانونی ارائه دهد ، گفتند قانون سازمان را من تفسیر می کنم ، همین که هست ! . بعد که دیدند ناراحت شدیم و جواب قانع کننده نداده ، فرمودند راستش چون دولت چند ده هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و نمی تواند بدهی اش را بپردازد، دولت وقت اختیار داده هر طور که می توانید از مردم پول بگیرید!!!!.

احتمالاً دولت قبل دارایی های خود را بابت بدهی هایش ؛ به سازمان تامین اجتماعی واگذار کرده  و به مردم نمی گوید . بعداً اعلام می کنند این مقدار خصوصی سازی در اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی انجام داده ایم.

البته عرض کنم ، هر سه مورد فوق الذکر مثال می باشد و منظور وزیر محترم در رد دیون به دولتی و نیمه دولتی شبیه همین منوال می تواند باشد که عرض کردم.

جالب است دولت قبل نیز دولت اصلاحات را ، متهم به اجرا نکردن اصل 44 می نمود.

سخنران دیگر این روز ، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ؛ جناب آقای رحمانی بودند . این بزرگوار با تایید رکود و عدم پرداخت یارانه تولید و لزوم برنامه ریزی برای نوسازی و عدم همکاری بانک ها و دیگر مشکلات که با ترفندی کنایه وار مشکل را از دولت قبل می داند ! ، می فرمایند مشکلات ربطی به دولت تدبیر و امید ندارد . با کمال تعجب صنعتگران می فرمایند ، من اعتقاد دارم صنعت در بحران نیست!

رئیس محترم کمیسیون صنایع مجلس ؛ که اعتقاد به بحران در صنعت ندارد ، مطمئناً  برای حل مشکلات صنعت هم دغدغه لازم را  نخواهد داشت ، چون اگر وجود بحران و فشارهای تحریم ها را قبول داشته باشیم و درک کنیم ، در چنین صورتی ؛ برای حل و مقابله با آن ؛ به دنبال راهکار و نجات صنعت گام خواهیم بر داشت.

سخنران دیگر "روز صنعت" ، معاون اول محترم رئیس جمهور بودند که اتفاقاً مسئول رسیدگی به سوءاستفاده های بیت المال می باشند و تاکنون جز حرف ؛ چیزی از حق مردم گرفته نشده و چند مورد اخیر هم  قبل از شروع کار دولت تدبیر و امید ؛  پرونده ای در قوه قضائیه  مفتوح شده بود.

ایشان فرمودند : حجم بالای درآمدهای ارزی که بین سال های 84 تا 92 از فروش نفت در کشور ، حدود 950 میلیارد دلار بوده ، به دلیل مدیریت بد این درآمدها به سمت تولید ، هدایت نشد.

و از این 950 میلیارد دلار ؛ مسئولان آن دوره باید پاسخ بابت 700 میلیارد دلاردیگر را بدهند ؛ که باقی ارزها کجاست ؟ آقای معاون اول یعنی چه کجاست؟

آقای جهانگیری عزیز شما که شخص دوم قوه مجریه نظام اسلامی هستید و دیگر مسئولین گرانمایه با این حرف ها چه بر سر این نظام مقدس می آورید؟! متوجه نیستید که ؛ هر دزدی و تخلف چند هزار میلیاردی رونمایی می شود که ای کاش این ها با اشد مجازات مواجه شوند! که نمی شوند! آیا می دانید  چه تعداد  از فرزندان مخلص این نظام مقدس ریزش می کنند؟ یا به نظام بی اعتماد می شوند؟! و یا اینکه پایین دستی های دولت با نگاه با بالایی ها ، کار خلاف خود را توجیه می کنند ، چون وقتی در وزارت خانه ای رأس آن مشکل داشته باشد ، چه انتظاری از دست پاکی زیردستان آن وزارت خانه دارید؟

در هیچ کجای دنیا معاون اول رئیس جمهور دست درازی به اموال دولت  نمی کند! شما می دانید در این چند  سالی که آقای به قول شما م – ر شخص دوم دولت این نظام بوده و چندین هزار نفر در مناسبت و جاهای مختلف پشت سر ایشان نماز خوانده اند و آقا را به عنوان مسلمان متدین و متعهد ، با توجه به پست حساس ایشان در دولت نظام اسلامی می شناختند .

 شما با باورهای این مردم چه می کنید، اگر توان اعمال قانون و گرفتن حق این مردم را ندارید ،که ندارید ! باورهای  دینی مردم را شهید نکنید! مردم کم شهید نداده اند! اگر لازم باشد باز هم شهید می دهند.

مگر همین الان در مرزها شهید نمی دهند ، چرا یک بار نمی شنویم پسر فلان وزیر یا وکیل در درگیری  با ضدانقلاب و اشرار مواد مخدر شهید شد.

خدا نکند از هیچ طرف خبر پرواز شهیدی شنیده شود.

قبول دارم و میدانم که بخشی از مسئولین همین دولت رزمندگان جبهه و جنگ بوده اند و یا عضو خانواده معظم شهدا یا جانبازان ، آیا انقلاب اسلامی و خون دادن و شهید شدن برای شما و خانواده های درجه یک ؛ تمام شد؟! فقط شهروندان درجه دوم به پایین ، آن هم مردم مستضعف باید شهید بدهند؟!

و آقای وزیر درب منزلشان انگور قاچاق کیلویی 60 هزار تومان به قول خودشان .... ( نقل از وزیر صنعت در روز صنعت)

ببخشید دلم خیلی پر است .

دولتیان بزرگوار در "روز صنعت" در "ردیف اول" می نشینید و  با تایید سر و لبخند ؛ جامعه صنعت کشور را  استقبال و بدرقه می فرمائید. قبول کنید صنعت در بحران عظیمی گرفتار آمده  است ؛ تا می توانید با تمام قوا به مقابله با آن بپردازید ، نفت و سایر منابع زیرزمینی تمام می شود و اگر صنعتی نشویم ، بحران آب هم که داریم . ترسم از روزی که ملک و ملت بر باد رود.     


    روابط عمومی شرکت تعاونی لیتوگرافان                                                                                                                                       

 

مدیر

مدیر

...

→ خواندن مطلب قبلی

جدول قیمت سکه و ارز روز چهارشنبه منتشر شد

خواندن مطلب بعدی ←

تامین کمبودها با واردات زینک در ماه های اخیر