• دوشنبه 28 خرداد 1403

برگزاری مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت الله رئیسی در تالار وحدت

برگزاری مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت الله رئیسی در تالار وحدت

مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت الله رئیسی و هیئت همراه؛ ظهر دوشنبه هفتم خردادماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر در تالار وحدت  برگزار شد.

 به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ سیدمحمد هاشمی (قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سیدمحمود اسلامی (معاون توسعه منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، امیرفرشاد مهدی پور (معاون رسانه ای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمد خزاعی (رئیس سازمان سینمایی)، محمود سالاری (معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سیدمجید پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر)، داریوش ارجمند (بازیگر پیشکسوت سینما)، جهانگیر الماسی (نویسنده و کارگردان سینما)، حسین مسافر آستانه (کارگردان و بازیگر تئاتر)، حامد عسگری (شاعر و نویسنده)، گلعلی بابایی (نویسنده)، علی رمضانی (رئیس خانه کتاب و ادبیات ایران)، حسین عصمتی (هنرمند تجسمی)، محمدمهدی عبداللهی (شاعر)، مهدی رمضانی (رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور)، محمود فرهنگ (دبیر جشنواره تئاتر صاحب‌دلان)، علی داوودی (شاعر)، حبیب‌الله والی‌نژاد (تهیه‌کننده سینما)، سقائیان (دبیر جشنواره تئاتر فجر)، کوروش زارعی (مدیر هنر‌های نمایشی حوزه هنری)، مصطفی محدثی‌خراسانی (شاعر)، جواد طاهریان (مدیر تئاتر شهر)، حسین اسرافیلی (شاعر)، محمدعلی رجبی‌دوانی (عضو فرهنگستان هنر)، اسماعیل آذر (شاعر) و … و جمعی از اهالی فرهنگ هنر و رسانه در این مراسم حضور داشتند.

 

در سوگ فقدان رئیس‌جمهوری جامع الطراف

مراسم یادبود خادم فرهنگمحمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت الله رئیسی و هیئت همراه، ضمن ابراز تشکر از همدلی گسترده اصحاب هنر بیان داشت: صحبت از شهید جمهور برای من بسیار سخت است. ایشان بیشترین تأثیرگذاری را در حیات سیاسی و فرهنگی بنده داشتند. خداوند این توفیق را به من داد تا هم‌نفس این شهید عالی‌مقام باشم. در این چند سال همکاری همه‌جانبه چیزی جز علاقه به خدمت گزاری برای مردم ایران از سوی ایشان ندیدم. ایشان در همین دوره کوتاه هر کاری از دستشان بر می‌ آمد برای اصحاب هنر، رسانه و فرهنگ انجام می‌ دادند.

وی در ادامه بیان داشت: ما هم‌ اکنون در فقدان یک رئیس‌جمهور تراز و جامع الطراف هستیم. شما اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه هم‌اکنون خودتان صاحب‌ عزا هستید، از شما عزیزان جز ابراز عاطفه، ارادت و تأسف و تأثر از فقدان ایشان ندیده‌ام. مردم نشان دادند که خدمت گزارن واقعی‌ شان را می شناسند و به آن ها عشق می‌ورزند. هیچ‌گاه کلمه ای از ناامیدی بر زبان نمی آوردند، به برخی از استان ها بیش از ۱۰ بار سفر می کردند. خاطرم هست یک بار که بعد از چند روز سفر کاری سخت به ایران بازگشتند یک‌ راست از فرودگاه به کرمان رفتند تا به کارهای آن استان رسیدگی کنند.

اسماعیلی اظهار داشت: اهالی فرهنگ و هنر پدری دلسوز را از دست دادند. امیدوارم خداوند به همه ما قدرت صبوری بر این غم بزرگ را اعطا کند. زمانی که ایشان در قید حیات بودند همواره به فکر گره‌گشایی از کار مردم بودند اما هم اکنون نیز که به مقام رفیع شهادت رسیده اند نیز اعتقاد و باور داریم که با دستان گشاینده شان قادرند گره های بسیار بزرگ تری را بگشایند، وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿١٦٩﴾ و هرگز گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند. که شهیدان زنده اند و در نزد خدای خود روزی می گیرند.

بیشتر بخوانید: مراسم بزرگداشت شهدای خدمت با حضور وزیر صمت و بزرگان صنعت چاپ

 

شهید جمهور حرمت نگه‌دار بودند

مراسم یادبود خادم فرهنگدر مراسم یادبود خادم فرهنگ؛ غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران بیان داشت: اینجا محفلی است که  هنرمندان و اصحاب رسانه و نویسندگان برای بزرگداشت مردی والامقام گرد هم آمدند. ایشان هزار روز در پست ریاست جمهوری خدمت کرده اند و در این مدت تمام توان خود را جهت خدمت به مردم به کار گرفتند. شما باید از نزدیک با ایشان ارتباط برقرار می کردید تا متوجه می شدید در چه حد فروتن و صادق بودند.

شجاع گفت: بررسی جدی موضوع کاغذ اتفاقی بود که در دولت آقای رئیسی افتاد که در این رابطه به ریاست آقای مخبر هم کارگروهی تشکیل شد و در ادامه دیدم که در حوزه کتاب‌ های درسی به خودکفایی رسیده‌ ایم.

وی در ادامه افزود: تک تک سلول های ایشان در راستای خدمت بود چه زمانی که در قوه قضاییه فعالیت می کردند و چه زمانی که در پست ریاست جمهوری فعال بودند. بنده از طرف صنف چاپ در این محفل حضور پیدا کرده ام و باید بگویم ایشان به بخش صنعت اهمیت فراوانی می دادند. در دوره ای که ایشان کاندیدای ریاست جمهوری بودند من در ستاد انتخاباتی ثمر فعالیت داشتم. اتفاق خوبی که در آن دوره رخ داد آن بود که ۴۵ تشکل حوزه صنعت چاپ، نشر و مطبوعات با جناب رئیسی بیعت کردند. یکی دیگر از اتفاقات خوب آن دوره که جایی نقل نکردم حضور دراویش گنابادی در انتخابات بود. همان زمان پسر جناب تابنده نزد من آمد و اظهار داشت که ایشان و هوادارانشان درصدد هستند تا به جناب رئیسی رأی بدهند.

شجاع اظهار داشت: همان طور که عرض کردم ایشان خدمت‌گزاری صدیق و وفادار بودند که در طول دوران کوتاه خدمتشان همواره حرمت رهبری را حفظ کردند. روحش شاد و یادش گرامی.

بیشتر بخوانید: حضور گسترده فعالان صنعت چاپ در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت

 

گزارش تصویری مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت الله رئیسی 

مراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگ

مراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگمراسم یادبود خادم فرهنگ

مدیر

مدیر

...

→ خواندن مطلب قبلی

صفحه نخست روزنامه9خرداد

خواندن مطلب بعدی ←

تامین کمبودها با واردات زینک در ماه های اخیر

ارسال نظر